SON DAKİKA
haberL haberR

Dünya Savaşı Z

22.06.2013 08:51  

Merakla beklenen zombi istilası filmi Dünya Savaşı Z, nihayet vizyona girdi. Brad Pittin kariyerinde ilk kez bu tür filmde oynadığı yapım, 90'ların ikinci yarısından adeta yeniden hortlayan zombi filmlerinin son halkası oldu.

Dünya Savaşı Z
Önce 28 Gün Sonra ardından televizyonda The Walking Dead ile başlayan zombi yapımları aşırı ilgi görünce Hollywoodun da iştahı kabardı. Aralarında Brad Pittin de bulnuduğu yapımcılar olayı bir dünya savaşı boyutuna taşıyarak kervana katıldı. Popüler kültürün şimdilerde bu çok sevilen konusu sadece sinemayla da sınırlı kalmadı zombi oyunları da birbiri ardına çoğaldı.

Asıl mevzudan uzaklaşmadan devam edecek olursak Hollywoodun tüm yıldızları gibi Brad Pitt de kariyerinde bir yeniliğe ihtiyaç duymuş olacak ki bir zombi filmine evet dedi. Birçok yıldızın komedi filmlerinde rol alışını düşünecek olursak Pittin de böylesi bir değişikliği kimseyi şaşırtmamalı.

DICAPRIO'YLA KAPIŞTI

Dünya Savaşı Z, son yıllarda en çok başvurulan yönelimler gibi yeni bir roman uyarlaması. Max Brooksun kaleme aldığı roman dilimize Zombi Savaşı adıyla çevrilmişti. Kitap, 28 Gün Sonranın hemen ardıdan yayınlanmış ve bu türü sevenler arasında bir anda popüler olmuştu. Hollywoodun da ilgisini çeken kitap nedeniyle Leonardo DiCaprionun yapım şirketiyle Brad Pittin yapım şirketi karşı karşıya gelmiş ve ilk savaştan Pittin şirketi galip çıkmıştı.

Pittin filmde oynadığı karakterin adı Gerry Lane  Filmde Pitte karısı rolünde Mierille Enos eşlik ediyor. Marc Forsterın yönettiği filmin kitaptan farklı bir seyir izlediğini söyleyebiliriz. Pittin ciddi bir bütçeyle soyunduğu filmin gişede nasıl bir sonuç elde edeceği ise şimdilik merak konusu.

ZAMANA KARŞI YARIŞ

Filmin kısa öyküsü ise şöyle: Gerry Lane iki kızı ve eşiyle mutlu bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkıştığında her zamankinden farklı olarak yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike hızla yaklaşmaktadır. Ailesini güvenli bir bölgeye yerle tiren Gerry, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için zamana karşıyarışacaktır.

Dünya Savaşı Z
Yönetmen: Marc Forster
Oyuncular: Brad Pitt, Eric West, Matthew Fox ile Mireille Eno

Süpermen'in yorulmaya vakti yok!

Sinemaya ilgili hemen her izleyiciyi bir şekilde beyazperdeye ya da ekrana kilitleyen Süpermen, yeniden karşımızda. Elbette yeni bir oyuncu, yeni bir senaryo ve teknolojinin son nimetleriyle birlikte

Ülkemizde dünyayla e  zamanlı olarak geçtiğimiz hafta vizyona giren son Süpermen filmi Man of Steelin, Clark Kent/Süpermeni Henry Cavill, merak edilen karakterinin detaylarını anlattı. Senarist David S. Goyerın bütün ekibiyle inanılmaz bir iş çıkarttığını söyleyen Cavill, Metni ilk okuduğumda okuduğum en iyi senaryolardan biri bu, dedim ve abartmıyordum dedi.

İlk sahnelerin çekimi sırasında kendisini bir film içerisinde olduğuna inandırmakta zorlandığını da ekleyen Cavill, sahne çekimlerinin çoğunlukla eş zamanlı gittiğini ve buna kostüm, makyaj, zamanlama gibi pek çok açıdan ayak uydurmanın oldukça zor olduğunu da ifade etti. Süper adam şöyle konuştu: Evet, çok yoruluyordum ama bir çekim bittiğinde Hadi sırada ne var diyordum. Çünkü yorulmaya zamanınız yoktu. Orada akan bir hikâye var.

Ayrıca General Zodu canlandıran Michael Shannonını da öven oyuncu Micheal işini tam olması gerektiği gibi ve mükemmel yapıyordu. Onunla aynı projede yer almak çok büyük zevkti sözleriyle de rol arkadaşını övmekten geri durmadı.

Cavill öte yandan zorlu sahneler arasında sürekli kostüm değiştirmesinin yarattığı bazı sıkıntıları dile de getirdi. Özellikle kişisel ihtiyaçlarını gidermesi konusunda kostümün tamamen çıkartılmasını beklemek zorunda kaldığını anlatan Cavill "Ne olursa olsun Süpermeni oynuyorsun. Ne zaman aynaya baksan Süpermeni görüyorsun. Bu çok özel bir his. Çektiğin sıkıntıların her şeye bedel olduğunu düşünüyorsun" dedi.

Man of Steel
Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Henry Cavill, Amy Adams, Laurence Fishburne ile Diane Lane


Uçurumun iki farklı ucu

Belgeselleriyle tanınan Fransız sinemacı Anais Barbeau-Lavalette'in ikinci uzun metrajlı çalışması olan İnşallah filminin başrolünde, Evelyne Brochu yer alıyor. Dram türündeki filmde doktor olan Chloe, yaşamını Ramallah'taki Türk doktorlara yardım etmekle ve Kudüste yaşayan İsrailli bir asker olan kapı komşusu Ava ile geçirmektedir. Her gün uçurumun iki farklı yanını gören Chloe, birbirlerine düşman arkadaşları arasında köprü kurmaya çalışsa da her iki tarafa da aslında yabancı olduğunu fark edecektir.

İnşallah
Yönetmen: Anais Barbeau Lavalette
Oyuncular: Evelyne Brochu, Sabrina Ouazani, Sivan Levy, Yousef Sweid


Evdeki şahit

Yönetmenliğini Lucas Belvaux'in yaptığı 38 Şahit adlı yapımda, Nicole Garcia, Yvan Attal, Nathalie Baye, Joanna Theobalds, Sophie Quinton ve Laurent Fernandez'in rol aldı.

Filmin konusu şöyle: Louise Çin'deki iş  gezisinden yeni dönmüştür, eve döndüğünde, yaşadığı sokakta bir cinayet işlendiğini öğrenir. Genç bir kadın gecenin sessizliğinde hunharca katledilmiştir. Suç mahalinde ne yazık ki hiçbir tanık yoktur.

Görünüşe göre herkesin uyuduğu bir anda cinayet gerçekleşmiştir. Louise'in kocası Pierre de o anda evde değil işyerindedir. Louise gün geçtikçe aslında bazı insanların -ki bu bazı insanlar tamı tamına 38 kişidir- olayı duyduğu ya da gördüğü gerçeği ile yüzyüze gelir. Bunlardan birisi de kocası Pierre'dir.

38 Şahit
Yönetmen: Lucas Belvaux
Oyuncular: Yvan Attal, Sophie Quinton, Nicole Garcia, Francois Feroleto

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!